/

Serwis opon

Serwis opon

Centrum Serwisowe Mostki oferuje serwis opon, w ramach którego wchodzą usługi:

naprawa opon i wyważanie kół

Naprawa opon i wyważanie kół.

Serwis TIR Mostki to profesjonaliści w dziedzinie naprawy opon i wyważania kół. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi i wykwalifikowanej kadrze oferujemy najwyższą jakość usług. Wiemy, że odpowiednio wyważona opona gwarantuje bezpieczeństwo na drodze. Ponadto ważne jest także regularne zużywanie bieżnika, a w konsekwencji wydłużenie żywotności opony. W Centrum Serwisowe Mostki naprawa opon przebiega sprawnie i w miłej atmosferze.

Serwis opon i sprzedaż opon nowych.

Warto pamiętać o regularnej wymianie opon w samochodach ciężarowych. Cykliczny serwis opon wpływa bezpośrednio na poziom bezpieczeństwa na drogach. CS Mostki oferuje sprzedaż nowych jak i bieżnikowanych opon dla wszystkich rodzajów samochodów ciężarowych. Zlokalizowana w obiekcie Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów umożliwi w łatwy sposób dokonać przeglądu i serwisu opon, a także innych napraw pojazdów ciężarowych.

serwis opon i sprzedaż opon nowych

Wulkanizacja TIR.

Serwis samochodów ciężarowych zajmuje się profesjonalnymi usługami wulkanizacyjnymi. Usługi wykonywane są przez naszych profesjonalnych i wykwalifikowanych fachowców, którzy oprócz bogatej wiedzy posiadają wieloletnie doświadczenie. Swoją pracę wykonują z pasją i zaangażowaniem.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci byli w pełni usatysfakcjonowani jakością naszych prac. Cechują nas atrakcyjne ceny oraz doskonałe warunki. Dzięki kilku dostępnym stanowiskom prace wykonywane są sprawnie i w możliwie najkrótszym czasie, bez wielogodzinnego oczekiwania na swoją kolej. O renomie CS Mostki świadczą opinie naszych zadowolonych klientów.

wulkanizacja tir

Świadczone przez nas usługi obejmują nie tylko samochody ciężarowe, ale również naczepy i przyczepy. Zdarza się tak, że opony nie nadają się już do naprawy. Opona może ulec uszkodzeniu w różnych warunkach, przeważnie jednak staje się tak poprzez najechanie na ostro zakończony element lub większy kamień. W takim przypadku warto sprawdzić strukturę opony i ewentualnie ją wymienić, gdyż mogło dojść do rozszczelnienia. Nasz serwis opon oferuje opony nowe oraz bieżnikowane renomowanych producentów. Wulkanizacja TIR, to porady ekspertów i doświadczeni mechanicy którzy doradzą Ci najlepsze i bezpieczne rozwiązanie.

Uszkodzenie opony w trasie może być poważnym problemem dla kierowcy i całego procesu logistycznego. Niestety, zdarza się to dosyć często ze względu na intensywną eksploatację i stosowanie opon bieżnikowanych, które są bardziej podatne na wszelkie nieprawidłowości i ryzyko odklejenia się bieżnika. W takiej sytuacji kluczowe jest zadbanie o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. W CS Mostki oferujemy kompleksowy serwis mobilny TIR, w tym również mobilną wulkanizację. Nasze usługi obejmują sprawny dojazd w promieniu 1000 km w kraju i za granicą. Jesteśmy wyposażeni w nowoczesne i niezbędne urządzenia, dzięki którym naprawa przebiega w szybki i precyzyjny sposób.

Wiemy, że czas to pieniądz. Samochód ciężarowy, który uległ awarii, nie zarabia, a zdarza się, że może przynieść firmie duże straty. Mobilna wulkanizacja ma szereg zalet. Szybki dojazd na miejsce naszych fachowców sprawia, że pojazd może w krótkim czasie wrócić do pracy. Co za tym idzie, czas spowodowany przestojem jest zminimalizowany. Ponadto korzystanie z tego typu usług jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wiemy, jak duży jest stres związany z usterką i szukanie dostępnego serwisu w okolicy. W przypadku CS Mostki wystarczy zadzwonić, aby nasi pracownicy w pełni zajęli się pomocą dla klienta. Wymiana opon, odkręcanie i przykręcanie kół w trasie nie stanowi dla naszego zespołu żadnego problemu. Co więcej, ceny, które oferujemy, są znacznie niższe od tych w zagranicznych serwisach.

serwis opon

Serwis opon.

Dobrze dobrane opony w samochodach ciężarowych TIR to gwarantowany komfort i bezpieczeństwo jazdy. W CS Mostki oferujemy serwis opon wszystkich typów dla pojazdów ciężarowych. Warto pamiętać, że wymianę opon powinno się przeprowadzać co najmniej 2 razy do roku (w okresie wiosennym oraz na zimę). Nasz serwis opon TIR oferuje komplety ogumienia na każde warunki atmosferyczne. Wybór w pełni sprawnych i gotowych opon renomowanych producentów to gwarancja idealnej przyczepności oraz komfortu i bezpieczeństwa na drodze.

Geometria kół jest kluczowa dla komfortu i bezpieczeństwa kierowców. Sugerujemy zgłoszenie się do serwisu w przypadku odczuwania wibracji na kierownicy przy większej prędkości, zarzucania na zakrętach, drżenia karoserii. Co więcej, pojazd może z opóźnieniem reagować na manewry kierowcy. Warto powierzyć auto w ręce profesjonalistów, aby zapobiec dalszym kłopotom. W CS Mostki proces wyważania kół przebiega precyzyjnie i szybko.

Wyważenie kół warto zlecić profesjonalnemu serwisowi TIR, który użyje do tego celu specjalnej wyważarki. Fachowcy za jej pomocą przeprowadzą statyczne lub dynamiczne wyważenie kół. Różnica polega na tym, że wyważenie dynamiczne koryguje położenie masy wzdłuż osi, a w efekcie końcowym sprawdza, czy koło nie odbija się na boki. Z kolei wyważenie statyczne to najogólniej mówiąc przywrócenie całej konstrukcji równowagi poprzez obciążenie ciężarkiem lub usunięcie nadmiaru materiału, który przeważa w układzie.

Wulkanizacja samochodów ciężarowych CS Mostki oferuje skuteczne i profesjonalne wyważanie kół. Zalecamy okresowe wyważanie kół, szczególnie przy okazji sezonowej wymiany opon. Warto skorzystać z tej usługi również po przejechaniu każdorazowo 5 000 km, a także w przypadku długiej jazdy w niekorzystnych warunkach. Szczególnie tyczy się to jazdy po nieregularnej powierzchni i w trudnych warunkach drogowych (np. po głębokim śniegu czy błocie). Niewyważone koła powodują nie tylko szybsze zużycie się opony i innych części podwozia, ale także dużo mniejszą przyczepność, wydłużoną drogę hamowania i zmniejszony komfort jazdy.

Naprawa opon.

Opony pojazdu ciężarowego są podatne na rozmaite uszkodzenia. Wiedzą to nasi wykwalifikowani specjaliści z CS Mostki. Naprawiamy opony, usuwając wszelkie uszkodzone części konstrukcji, wzmacniamy osłabione miejsca czy niwelujemy nieszczelności opony. Naprawa opon, którą wykonujemy to uszczelnienie kanału, np. przy pomocy kołka, oraz uszczelnienie wewnętrzne, które często jest także wzmocnieniem.
Aby rozwiać wątpliwości naszych klientów, zaznaczamy, że dobrze naprawiona opona jest tak samo wytrzymała jak opona, która nie była naprawiana. Dodatkowo można ją zamontować na każdej osi. Koszt naprawy opony jest zdecydowanie niższy niż zakup nowej, co nie jest tak dużym obciążeniem dla budżetu floty.

naprawa opon

Decyzję o naprawie lub wymianie opony warto powierzyć fachowcom. W CS Mostki naprawa opon podlega najpierw szczegółowej ocenie i oględzinom. Warto wiedzieć, że opona ma swoją żywotność i można wykonać maksymalnie 4 naprawy. Ponadto eliminacja usterki nie może być powiązana z innym uszkodzeniem w oponie czy pokrywać się na tej samej warstwie osnowy.

Nasi specjaliści wykonują naprawy uszczelniające i wzmacniające. W zależności od stopnia skomplikowania opona może być oddana do użytkowania bezpośrednio po naprawie lub po upływie 2h. Jest to zatem komfortowa metoda, aby samochód mógł szybko wrócić na trasę. Dzięki nowoczesnym narzędziom nasi profesjonaliści dokonują napraw precyzyjnie i sprawnie.

Systematyczny i profilaktyczny przegląd opon w samochodach ciężarowych pozwala wykryć wszelkie nieprawidłowości i uszkodzenia ogumienia, co pozwala uniknąć kosztownych i niebezpiecznych awarii w trasie. Fachowcy z CS Mostki pomogą zadbać o bezpieczeństwo każdego klienta i innych użytkowników na trasie.

Scroll to Top