/

OSKP

OSKP - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów

OSKP Mostki oferuje pełny zakres badań technicznych!

Okresowe badania techniczne pojazdów - OSKP.

Samochody ciężarowe są wyjątkowo narażone na pojawienie się nagłych awarii i usterek w trasie. Okresowe badania techniczne, są niezwykle istotne, aby zapewnić szeroko pojęte bezpieczeństwo wszystkim kierowcom ruchu osobowego oraz transportu drogowego.

Nasze OSKP pozwala klientom sprawdzić auto przed zakupem czy wyliczyć kwotę szkód komunikacyjnych. Co więcej, nie skupiamy się wyłącznie na samochodach ciężarowych. Dokonujemy również przeglądów samochodów osobowych i innych pojazdów np. jednośladowych. Oferujemy pierwsze badania techniczne dla aut sprowadzonych z zagranicy czy zgłoszonych do ponownej rejestracji. Świadczymy usługi sprawdzenia układów w pojazdach czy aut po kolizjach drogowych. Oferujemy wsparcie techniczne nie tylko dla firm, ale również dla klientów indywidualnych.

Okresowe badania techniczne pojazdów:

motorowery

motocykle

samochody osobowe

samochody ciężarowe

autobusy

przyczepy, naczepy, przyczepy rolnicze

ciągniki rolnicze

pojazdy specjalne

Pierwsze badania techniczne pojazdów:

pojazdów sprowadzonych z zagranicy

pojazdów wycofanych z ruchu drogowego i zgłoszonych do ponownej rejestracji

OSKP Mostki oferuje również dodatkowe badania techniczne.

Dodatkowe badania techniczne wykonuje się niezależnie od obowiązkowych badań okresowych. Takim obostrzeniom podlegają m.in. auta wykorzystywane do przewozu osób w celach zarobkowych. Ponadto, ten obowiązek dotyczy samochodów używanych do nauki jazdy czy aut z instalacją gazową.

Dodatkowe badania techniczne w OSKP powinno się przeprowadzić, kiedy korzystamy z auta dłuższy czas. To bardzo ważne, jeśli samochód jest po stłuczce drogowej czy zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego. Dodatkowe badania techniczne mogą być konieczne także przed rejestracją auta. W takim przypadku wymagana może być weryfikacja rygorów ochrony środowiska czy uzupełnienia brakujących do rejestracji danych. Dodatkowej kontroli mogą również podlegać auta sprowadzone z zagranicy, nawet w przypadku posiadania aktualnego przeglądu technicznego.

badania techniczne w oskp

OSKP wykonuje dodatkowe badania techniczne pojazdów:

pojazdów z instalacją gazową

taksówek

pojazdów uprzywilejowanych

pojazdów przewożących materiały niebezpieczne ADR

pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczepy

pojazdów z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym

pojazdów, w których dokonano zmian konstrukcyjnych

pojazdów przeznaczonych do nauki jazdy

ustalanie nieznanych danych technicznych pojazdów

sprawdzanie mechanizmów i zespołów w pojazdach

badanie toksyczności spalin

pojazdów dla których określono wymagania w przepisach ustawy o podatku od towarów i usług (VAT 1, VAT 2 )

Usługi dodatkowe :

pomiar zbieżności kół

pomiar grubości powłoki lakierniczej

pomiar właściwości akumulatora

pomiar właściwości płynu hamulcowego

sprawdzenie pojazdu przed zakupem

Badania co do zgodności z warunkami technicznymi wszelkich pojazdów zabytkowych.

Przegląd techniczny oraz pozostałe usługi OSKP.

Aby sprostać wymogom naszych klientów, oprócz okresowych i dodatkowych badań technicznych nasza OSKP oferuje również przegląd techniczny i wiele innych, dodatkowych usług. ”Mostki” to licencjonowana stacja posiadająca innowacyjny sprzęt. Nasz fachowy zespół gwarantuje wykonanie przeglądów na najwyższym poziomie.

 

Wiemy, że zakup używanego samochodu wiąże się z dużym wahaniem. Nasi fachowcy są w stanie sprawdzić realny stan techniczny pojazdu. Nawet jeśli auto z pozoru nie wzbudza żadnych podejrzeń, to warto przed jego zakupem zasięgnąć porady specjalisty. Jeśli samochód był użytkowany przez dłuższy czas, może posiadać wiele ukrytych usterek. Niedoskonałości może zidentyfikować tylko doświadczony diagnosta samochodowy. Dzięki wykwalifikowanej pomocy nasi klienci nie muszą martwić się o niespodziewaną awarię podczas pierwszej podróży.

przegląd techniczny w OSKP

Warto zadbać o prawidłowe ustawienie kół w aucie. Układ kierowniczy spełnia jedną z najważniejszych ról w pojeździe. To od niego zależy bezpieczna jazda i dokładność prowadzenia. Dzięki precyzyjnej geometrii kół w pojeździe jazda samochodem jest stabilna, a pojazd kierowalny.

 

Nasi specjaliści wiedzą, że geometria zawieszenia, to przede wszystkim ustawienie zbieżności. Dzięki wzajemnej relacji kół z przodu i z tyłu auto porusza się zgodnie z założonymi parametrami. Rekomendujemy, aby klienci zgłaszali się w tym celu najlepiej co roku, po okresie zimowym. Sprawdzenie geometrii kół jest również polecane w przypadku zakupu używanego auta. Może się okazać, że samochód jest powypadkowy i nie mieści się w normach określonych przez producenta. Wymianie mogą również podlegać niektóre podzespoły.

Warto wykonać niezależne badanie grubości powłoki lakierniczej. Badanie jest pomocne w przypadku sprzedaży auta na rynku wtórnym. Takie parametry interesują również osoby przed zakupem używanego auta. W ramach naszej OSKP proponujemy precyzyjne określenie danych wartości.

Wiemy, że zakup miernika przez indywidualnego klienta to wysoki i często jednorazowy koszt. Zdecydowanie lepszą opcją jest zgłoszenie się w tym celu do OSKP. Dzięki temu kupujący będą mieli potwierdzenie czy każdy element nadwozia miał oryginalną powłokę lakierniczą. Nierzadko zdarza się, że w międzyczasie zostały wykonane jakieś modyfikacje. Z kolei osoby sprzedające auto będą mogły przedstawić potencjalnemu klientowi dokument zawierający pożądane informacje.

Wielu właścicieli aut przypomina sobie o akumulatorze, kiedy nie mogą uruchomić swoich pojazdów podczas zimy. Ich przegląd jest niezwykle ważny i pozwala unikać nieplanowanych usterek. Dokładana aparatura pozwala szybko wychwycić wszelkie nieprawidłowości. W przypadku zakupu używanego auta taka diagnostyka pomoże określić jego stan techniczny. Dowiemy się również, w jakim stopniu zużycia jest akumulator.

Płyn hamulcowy to jeden z najważniejszych komponentów układu hamowania. Jego kontrola nie jest obowiązkowa, jednak warto wiedzieć, że wraz z wydłużeniem czasu eksploatacji dostają się do niego woda oraz inne zanieczyszczenia. W efekcie zmniejsza to jego niezawodność i wpływa negatywnie na pracę hamulców. Aby uniknąć niebezpieczeństwa na drodze, warto powierzyć co roku swoje auto w ręce specjalistów.

Naprawa samochodu w OSKP

OSKP niedaleko ciebie. Jesteśmy na trasie DK92.

Niewątpliwym atutem naszej OSKP jest lokalizacja. Znajdujemy się przy trasie DK92 blisko Świebodzina, która jest drogą tranzytową na Niemcy, a także na całą Europę. Dzięki takiemu umiejscowieniu nasi klienci z łatwością mogą umówić się na badania techniczne po drodze do miejsca docelowego.

Wiemy, jak ważny jest czas naszych klientów, dlatego Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów “Mostki” ma łatwy i niekłopotliwy dojazd. Jest to bardzo komfortowe i wygodne rozwiązanie, gdyż klienci nie muszą specjalnie szukać i dojeżdżać do innych stacji przed wyruszeniem w trasę. Dodatkowo posiadamy kilka stanowisk, co znacznie skraca czas oczekiwania na okresowe badania i przeglądy.

Pojazdy zabytkowe są specjalną kategorią, która również wymaga przeglądu technicznego. OSKP “Mostki” zajmuje się także badaniem co do zgodności z warunkami technicznymi takiego rodzaju aut. Nasi fachowcy doskonale wiedzą, na co należy zwrócić uwagę przy przeglądzie pojazdów zabytkowych.

Chociaż pojazd zabytkowy z reguły nie podlega okresowym badaniom, to jednak zgłoszenie się na przegląd jest obowiązkowe. Z reguły takie badanie wykonuje się jednorazowo. Przed zgłoszeniem się na badania do naszej stacji, należy uzyskać wpis do rejestru zabytków ruchomych przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Warto jednak wiedzieć, że jeśli pojazd wykorzystywany jest w celach zarobkowych, przegląd powinno przeprowadzać się co roku.

Nasza stacja kontroli pojazdów posiada urządzenia diagnostyczne najwyższej jakości. Dzięki temu precyzyjnie przeprowadzamy okresowe i dodatkowe badania techniczne pojazdów różnego typu.

 

Użytkowany przez nas sprzęt posiada niezbędne certyfikaty. Dokonujemy również regularnych przeglądów naszych przyrządów. Nasza fachowa kadra posiada wysokie kwalifikacje i doświadczenie. Przekłada się to na wysokie standardy w obsłudze naszych klientów. Dzięki indywidualnemu podejściu dokładnie słuchamy klientów i poddajemy pojazd skrupulatnym badaniom. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów “Mostki” gwarantuje pełne zadowolenie z obsługi i wykonywanych usług, a także komfort i bezpieczeństwo na drogach.

Dokonując u nas przeglądów technicznych, nasi klienci mogą mieć gwarancję bezpieczeństwa podczas korzystania z pojazdów. Warto pamiętać o ich przeprowadzeniu w renomowanych stacjach kontroli pojazdów, gdyż dzięki temu możemy ustrzec się przed nagłymi awariami w trasie.

 

Chociaż okresowe badania są obowiązkowe, dla wielu kierowców coroczne badanie techniczne to zbędna czynność. Należy jednak pamiętać, że osoby, które nie posiadają wiedzy technicznej na temat motoryzacji, mogą nie zauważyć bieżących usterek. Tylko doświadczony diagnosta samochodowy może zawczasu wychwycić wszelkie niedoskonałości. Dzięki takim badaniom podnosimy poziom bezpieczeństwa na drogach, zarówno jeśli chodzi o siebie, jak i o innych użytkowników tras.

Scroll to Top