Serwis opon TIR. Serwis opon ciężarowych w Centrum Serwisowym Mostki

serwis opon TIR, serwis opon ciężarowych
Spis treści
Regularny Serwis opon TIR to element dużej odpowiedzialności w nadzorowaniu i administrowaniu flotą transportową. Oprócz monitorowania stanu technicznego podzespołów warto także zwrócić szczególną uwagę na stan ogumienia. Cykliczny serwis opon ciężarowych optymalizuje koszty i zwiększa niezawodność na drodze. CS Mostki oferuje serwis wszystkich typów opon dla pojazdów ciężarowych.

Dzięki profesjonalizmowi w Truck service Mostki mogą Państwo liczyć na szereg usług związanych z serwisem opon samochodów ciężarowych. Wszystkie te elementy składają się na bezpieczeństwo kierowcy i innych użytkowników drogi, a także komfort prowadzenia pojazdu. Wynika to z faktu, że w przeciwieństwie do samochodów osobowych, TIR-y przewożą zdecydowanie cięższe ładunki, pokonują dłuższe dystanse i są narażone na różne (często skomplikowane) uszkodzenia opon, związane z trudnym terenem, po którym się poruszają. Regularne badanie techniczne pojazdów i wymiana opon są nieodzownym elementem nie tylko szeroko pojętego bezpieczeństwa, ale również zminimalizowania ryzyka awarii w trasie.

Serwis opon TIR - odpowiedni wybór opon ciężarowych.

Wybór opon ciężarowych to bez wątpienia zadanie dla specjalistów. Oferta ogumienia do samochodów ciężarowych jest bardzo szeroka i przy wyborze należy się kierować wieloma czynnikami. Na ten proces składają się takie elementy jak typ opony, jej rozmiar, oś, klasa, przeznaczenie czy rodzaj bieżnika. Odpowiednio dobrana opona zwiększa bezpieczeństwo na drodze i redukuje koszty eksploatacji. Dzięki doświadczeniu naszych ekspertów mogą być Państwo pewni, że w Serwis opon TIR w Mostkach dobierzemy najlepiej dostosowane rozwiązanie do Państwa floty i budżetu.

Profesjonalna wymiana opon. Mobilny serwis opon na trasie oraz w naszym centrum.

Wymiana opony w samochodzie ciężarowym wykonana przez profesjonalistów, jest niezwykle ważna. Świadczymy usługi zarówno dla opon na felgach stalowych, jak i aluminiowych. Odpowiednie kwalifikacje naszych pracowników oraz nowoczesne narzędzia gwarantują dokładnie przeprowadzony montaż i demontaż opon, niezależnie od rodzaju pojazdu transportowego.

Nasz serwis opon ciężarowych wykonuje precyzyjne wyważanie kół.

Samochód ciężarowy często musi jeździć nie tylko po różnych powierzchniach, ale także z ogromnym obciążeniem dochodzącym nawet do 20 ton. Regularny przegląd i wyważanie kół to niezbędna usługa, aby zwiększyć żywotność opony, szczególnie wtedy, gdy uszkodzenia nie zostaną od razu zauważone. Wykonujemy ją przy użyciu dokładnego systemu mocowania koła do wyważarki, gdyż jest to najbardziej precyzyjna metoda. Ponadto, dzięki odpowiedniemu wyważeniu kół można podnieść komfort kierowania pojazdem. Wpływa to również na zabezpieczenie elementów sterujących i zawieszenia.

Serwis opon TIR to także zadbanie o ich właściwą rotację.

Rotacja to zamienianie opon wg przyjętych wzorców, szczególnie pod kątem budowy bieżnika. Ta niezwykle ważna czynność przedłuża żywotność opon i pozytywnie wpływa na proces ich równomiernego zużycia. Odpowiednia rotacja opon przyczynia się także do poprawy trakcji i skraca drogę hamowania. Co ważne, dzięki temu procesowi karkas opony jest utrzymywany we właściwym stanie, który daje gwarancje na zdolność późniejszego bieżnikowania opon.

Skuteczna naprawa opon.

Specjaliści z CS Mostki dokonują przeglądu stanu opony i oceniają, czy opona nadaje się do naprawy i szybkiego powrotu pojazdu na trasę. Nasi eksperci ocenią, czy naprawa ma być wykonana metodą „na zimno” czy „na gorąco”. Naprawy na zimno są realizowane w przypadku przebicia opony przez ostre elementy i mają na celu uszczelnienie opony. W przypadku poważniejszych uszkodzeń np. mechanicznych lub spowodowanych przez przedmioty o nieregularnych kształtach (np. kamienie) wykonuje się naprawy na gorąco, polegających na uszczelnieniu i wzmocnieniu ogumienia.

Serwis opon TIR w Mostkach, to także dobór oraz sprzedaż opon nowych i używanych.

Serwis samochodów ciężarowych  Mostki umożliwia nabycie opony zarówno nowe, jak i bieżnikowane dla wszystkich rodzajów samochodów ciężarowych od renomowanych producentów, bardzo dobre jakościowo. Wiemy, że zakup nowej opony to wysoki koszt, dlatego jako alternatywę proponujemy również tańszą oponę bieżnikowaną w doskonałym stanie, która może jeszcze posłużyć przez długi czas. Umiejscowiona w obiekcie Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów zapewnia przeprowadzenie wymiany opon w szybki sposób.

W ramach serwisu opon ciężarowych wykonujemy regularne przeglądy ogumienia.

Systematyczne sprawdzanie głębokości bieżnika, ogólnego stanu opon, kontrola ciśnienia i sprawdzanie pod kątem uszkodzeń ściany bocznej opony to kluczowe elementy, aby zachować stan opon w jak najlepszej kondycji. Co więcej, regularne przeglądy przedłużają żywotność ogumienia. Utrzymanie odpowiedniego ciśnienia korzystnie wpływa na efektywność paliwową i regularne zużycie opony. Można również zawczasu wykryć ewentualne uszkodzenia. Przegląd daje również możliwość podjęcia dodatkowych prac, jeśli zachodzi taka potrzeba, co minimalizuje szansę awarii w trasie.

Mobilny serwis opon.

Niezwykle ważny jest również mobilny serwis opon w przypadku awarii w trasie lub w okolicy siedziby Państwa firmy. Dzięki szybkiej reakcji naszych fachowców oraz partnerów możemy dojechać w dowolne miejsce w Europie w promieniu 1000 km. Wiemy, że czas jest szczególnie istotny w przypadku przywrócenia pojazdu na drogę. Nasi fachowcy mają do dyspozycji nowoczesne, potrzebne narzędzia, dzięki którym naprawa przebiega w szybki i bezpieczny sposób. Naprawiony w krótkim czasie pojazd może od razu powrócić na trasę i generować dalsze zyski dla przedsiębiorcy.

Serwis opon i Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów pod jednym adresem.

Zlokalizowana w obiekcie CS Mostki Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów oferuje powyższe usługi oraz komplet badań technicznych, szczególnie ważnych w przypadku wykorzystania pojazdu do celów zarobkowych. Dzięki kompetencji naszych fachowców dokonujemy oceny, czy Państwa pojazd nadaje się do użytku po stłuczce, oraz sprawdzamy realny stan techniczny pojazdów sprowadzonych z zagranicy. Kilka stanowisk pozwala na przeglądy pojazdów bez konieczności wielogodzinnego oczekiwania w kolejce.

Scroll to Top